Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 06.08.2012 18:12:03 

Apokalypsó Aboriginal Mystery

14.7.2012 Opsion Dvůr Králové nad Labem

Po dvou letech na závodech, závodily jsme společně se sestrou Brigittou. Bylo to parádní zavzpomínání na staré časy, výsledky diskotékové, ale hlavně, že byla sranda. Ypsinka běžela krásně, jen trochu pomalu. Chudinka, když se trochu rozběhla, byla nějaká stahovačka a úplně jí to zkazilo radost. Poslední běh byl pro mě nezaběhnutelný, ale nakonec jsme ho témeř zvládli, jen já už v cíli sípala a nestáhla Ypsinku k sobě. Tratě stavěla Lenka Pánková, jedničky se mi moc líbily, při prohlídce jsem si pochvalovala, jak je to jednoduché až jsem nakonec po 3. překážce zapomněla trať. Prostě klasika-)

 
25.9.2010 Podzimní pohár, Dvůr Králové nad Labem
Co k tomu dodat. Po roce na závodech, ještě s háravkou. Lehké tempo, ztracená panička, ale slalom jsme nezapomněli a zóny taky ne:-)
Perfektní atmosféra, parádní parkury. Moc se nám to líbilo...
 
Datum Místo Rozhodčí Závod Trestné body Umístění Průměrná rychlost
25.9.2010 DKnL Lenka Pánková Jumping DIS    
      Open 4,49 7/40 3,05 m/s
      LA1 5 8 3,37 m/s
 
11.7. Opsion 005, Dvůr Králové nad Labem
Poslední závody v této sezóně. Ypsinka se hárá a proto jsem měla vcelku obavy, jak se bude chovat. Běhala s nadšením, ale tak nějak jinam než jsem chtěla:-). Dvakrát diskvalifikace a jedno umístění v polovině výsledkové listiny. V posledním běhu se smekla na kladině a už se jí nechtělo běžet, ale celkově mám radost. Uvědomila jsem si, že Ypse dávám málo prostoru a že mám tendenci jí vést parkurem jako Ferdu. Pracuji na tom a snad mi letošní agi tábor pomůže změnit styl vedení. Když zhodnotím naše běhání od začátku, je vidět pokrok co se týká rychlosti a hlavně už to Ypsu začalo bavit:-). Parkury stavěla Lenka Pánková. Co k tomu dodat, moc hezké:-)
 
Datum Místo Rozhodčí Závod Trestné body Umístění Průměrná rychlost
11.7.2009 DKnL Lenka Pánková Jumping 12,42 24/45 3,55m/s
      LA1 DIS    
      Open DIS    
 
fotky a videa přidány
 
27.-28.6.2009, Pohár pro Mazlíky, Otevřené mistrovství východních Čech DKnL
Lítý boj s vytrženými zuby... V úterý jsem prodělala trhání osmiček a v sobotu se se sešitou pusou vrhla na parkur. Podle toho to také vypadalo. Opravdu jsem nechtěla působit jako bankovní lupič, ale ve studeném větru byl šátek na obličeji to nejlepší, co mě napadlo:-). Parkury Stavěli Iveta a Roman Lukáčovi ze Slovenska. Ráda na nich běhám, protože jsou zapeklité, ale běhavé. Ze šesti běhů jsme byli 6x DIS, ale nic si z toho neděláme, protože mám stále v živé paměti první běhy s Ferdíkem. Zlepšili jsme slalom a doufám, že i zóny. Budeme na tom dál usilovně pracovat. Doufám, že nám pomůže srpnový agi tábor:-). Jeden veliký úspěch ale přeci přišel. I přes obavy z Ferdíkových zad jsem se rozhodla ho v neděli přihlásit do jednoho veteránského jumpingu. Ferda překvapil, běžel snad podle čísel..Dokonce vyšvihl slalom s přebíháním za zadkem! No prostě super. Průměrná rychlost 4,23 m/s i s oblouky díky mojí skleróze. Takže celkový výsledek 6x DIS a jednou první místo. Jsme prostě dream team:-)
 
Datum Místo Rozhodčí Závod Trestné body Umístění Průměrná rychlost
27.-28.6.2009 DKnL Lukáčovi LA1 DIS    
      Open DIS    
      Jumping 1 DIS    
      Open DIS    
      Jumping 2 DIS    
      Jumping 3 DIS    
 
 
 
 
7.6.2009 Opočno, speciál KCHBO
 
 
Datum Místo Rozhodčí Závod Trestné body Umístění Průměrná rychlost
7.6.2009 Opočno Slávka Podmolová LA1 10 2.VD 3,98 m/s
      Open DIS    
      Jumping DIS    
 
 
23.-24.5.2009 Rozkoš 004
První úspěch:-). Dvoudenní závody jsou vždycky vyčerpávající, ale na Rozkoš se vždycky těšíme, protože tam jezdíme jako tým Nového Světa a večer nechybí pořádná grilovačka. Parkury byly velice běhavé a opravdu mi zlepšily náladu. Stavěli je Roman a Iveta Lukáčovi ze Slovenska. V sobotu se začínalo jumpingem. Ypsa spala v boudičce a svoji rozespalost mi názorně předváděla i během závodu. Hrůza všech hrůz, byla pomalá a dělala takové chyby, že rozum zůstával stát. Byla to diskvalifikace a třešničkou na dortu byla mnou shozená laťka a Ypsinky přeskočená bočnice. Obě jsme z toho byly vyšokované. Druhé byly zkoušky. Tam už jsem se snažila hecovat ze všech sil. Běžela rychle, nakonec z toho bylo 2. místo. Je to pro nás ohromný úspěch!! Poslední byl Open, hodně těžký lámavý parkur. Měla jsem strach, že se Ypsa zpomalí a tak jsem se nechala disknout a doběhla rovinku.
Neděle. První byl Open. Začátek samá stahovačka, ale pak už se jen běželo. Ypsa běžela jako vítr, ovšem zóny jsme pojali letecky, takže 5 trestných, ale i tak to stačilo v součtu jedniček na 3. místo z 22 závodníků. Zkoušky byly také moc pěkné, ale tam už jsme byly moc rychlé a nepozorné a byl to Dis. Poslední běh neběžela, protože jsme spěchali domů. Ze závodů mám moc velkou radost, jen musíme pracovat na slalomu a na zónách:-).
 
fotky ve fotogalerii
 
Datum Místo Rozhodčí Závod Trestné body Umístění Průměrná rychlost
23.5.2009 Rozkoš Iveta a Roman Lukáčovi Jumping DIS    
      LA1 0 2.V 4,52 m/s
      Open DIS    
24.5.2009 Rozkoš Iveta a Roman Lukáčovi Open 5
3/22 mezi
LA1
11/58celkově
3,45 m/s
      LA1 DIS    
      Jumping nestartovala    
 
 
16.5.2009 Rychnovský Rarášek
Druhé oficiální závody. Do Rychnova se vždycky těšíme, je tady skvělá atmosféra. Nejinak tomu bylo i v sobotu, i když počasí nám zrovna moc nepřálo. Od rána nepříjemně pršelo a foukal vítr. Parkury stavěla Alice Glöcknerová. První se běžel jump. Na nás dost těžký. Ypsinka měla výbornou náladu, takže DIS., bylo to ve stylu "slalom, paničko, kde ho vidíš":-), další byly zkoušky, musím říct, že takhle si jedničkové zkoušky nepředstavuji, hned na začátku zrada v podobě stahovačky za rovným tunelem. Byla jsem dost rozladěná, protože se snažím Ypsu rozběhat a dodat jí sebedůvěru a na takových "ke mně" parkurech to moc nejde. Běžela vcelku rychle, ale ustřelila mi a byl to opět DIS. Poslední byl Open, to už byl docela plynulý parkur, sice plný pastí, ale dalo se rozeběhnout. Taky Dis. I když jsme měli diskotétu, jsem ráda, že to bylo veselé. Jen ty parkury mě mrzí, když porovnám trati z letošního Cruftu nebo z MS BO, je to jako nebe a dudy. Bohužel u nás obtížnější parkur = lámání, samé stahování a spousta překážek na jednom místě. Doufám, že se to někdy zlepší a budeme moci opravdu "běžet".
 
 videa přidána
 
Datum Místo Rozhodčí Závod Trestné body Umístění Průměrná rychlost
16.5.2009 Rychnov n/K Alice Glöcknerová Jumping DIS    
      LA1 DIS    
      Open DIS    
 
 
 
 
 
12.4.2009 Novosvětské Hopsinky
Ypsa se zůčastnila akce pouze jako doskokan. Běžela moc hezky. Ferdíček závodil ve veteránech a moc se mu dařilo, více na www.ferdicek-liska.estranky.cz 
 
Přidány fotky a videa
 
22.3.2009 Opsion 003  
Naše první oficiální závody. Běhalo se v hale na písku s hlínou. Parkury stavěla Alice Glöcknerová. Jako první se běžel Open. Vcelku hezký, běhavý  parkur. Byla jsem strašně nervozní a Ypsa šla velice pomalu. Bála se, aby neudělala nějakou chybu. Nakonec to byla diskvalifikace. Ve zkouškách jsem se snažila dostat do pohody sebe i psa. Kašlala jsem na přesnost, na zóny a prostě běžela. Sice jsem se asi dvakrát lehce ztratila, ale nakonec z toho bylo 6. místo s 1 odskočenou zónou a rychlostí 4,4 m/s. Z tohoto běhu mám velikou radost. Na to, že jsme v poslední době nijak zvlášť netrénovali a slalom není ani trochu jistý, to bylo perfektní. Ypsu to bavilo a to je nejdůležitější. Jumping byl, dle mého názoru, na jedničkáře extrémně těžký a nejen pro ně. Samá krkolomná stahovačka. Diskli jsme se hned na začátku a s radostí jsme si doběhli rovinku
 
Datum Místo Rozhodčí Závod Trestné body Umístění Průměrná rychlost
22.3.2009 Opsion 003 Alice Glöcknerová Open DIS    
      LA1 5 6. V 4,4 m/s
      Jumping DIS    
 
Přidána videa
TOPlist