Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 06.08.2012 18:12:03 

Apokalypsó Aboriginal Mystery

11.6.2011

MR belgických a australských ovčáků v Mladé Boleslavi. Kategorie OB1 4. místo, 253 bodů. Celý den bylo příšerné horko. Byla jsem ráda, že to Ypsa nějak odcvičila a já že z úpalu moc nepopletla povely. Jinak moc hezké závody a perfektní rozhodčí Markéta Píšová:-)

 

CVIK

POPIS CVIKU BODY KOEFICIENT CELKEM
1 SEDNI ve skupině 10 3 30
2 LEHNI ve skupině 7 2 14
3 Chůze u nohy 8 3 24
4 Odkládání psa za chůze 6,5 3 19,5
5 Přivolání 9,5 4 38
6 Vysílání psa do čtverce 9,5 4 38
7 Přinášení předmětu 5 3 15
8 Aport přes překážku 7,5 3 22,5
9 Rozlišování 8 3 24
10 Ovladatelnost 7 4 28
       
253 bodů VELMI DOBŘE

10.4.2011

Závodu družstev jsme se zúčastnili ve složení já a Ypsinka, Lada s Ketynkou a Lucka s Iggoušem. Ještě před závodem byla Lada přinucena podepsat prohlášení, že nezabije svou týmovou kolegyni Lucku, když to po....e a že toto ochranné pásmo se vztahuje i na jejího psa Iggyho VOK bez PP:-D. Ypsa s Iggym opravdu perlili. U nás ze tří cviků dvě nuly a Iggy drbající se za uchem při poloze sedni...Prostě byla to srandacheeky. Akorát si s Luckou příště rozmyslíme, jestli Ladu do našeho týmu vezmeme, vysloveně nám to kazila...:-D

Nakonec 6. místo z devíti.

9.4.2011

Fotky 

Jarní závod Dvůr Králové nad Labem OB-1. Oproti minulému výkonu jsme se značně polepšili 217,5 bodu, celkové 4. místo

Největší radost jsem měla z odložení, které nám dlouho dělalo problémy. Aporty brala ochotně, vybíhala od nohy napoprvé... jsem opravdu spokojená. U chůze se sice jednou ztratila a ve všech cvicích byly nějaké chybičky - nutno podotknout, že dost často mojí vinou, výkon byl docela živý a veselý. Mám z toho velikou radost a doufám, že se budeme dál zlepšovat.

Super atmosféra, jen počasí nás docela zlobilo, foukal dost nepříjemný vítr, ale všichni jsme to nakonec ve zdraví přežili:-)

rozhodčí: Iveta Skalická
steward: Lucie Pasler
 

Tentokrát se to povedlo:-), děkujeme Lucce Iggoušové za fotky

CVIK

POPIS CVIKU BODY KOEFICIENT CELKEM
1 SEDNI ve skupině 10 3 30
2 LEHNI ve skupině 9 2 18
3 Chůze u nohy 5 3 15
4 Odkládání psa za chůze 8 3 24
5 Přivolání 8 4 32
6 Vysílání psa do čtverce 7 4 28
7 Přinášení předmětu 7 3 21
8 Aport přes překážku 9,5 3 28,5
9 Rozlišování 7 3 21
10 Ovladatelnost 0 4 0
       
217,5 bodů DOBRÝ

26.3.2011

Děkujeme Honzovi a Ladě za  video , Lucce za krásné fotky                
 
Hanácké Hujer v Prostějově, OB-1. Klasický vtipný výkon, tentokrát za 95 bodů. I když to podle bodů nevypadá, přijde mi, že se psychicky zlepšujeme. Panička je klidnější a Ypsinka veselá a vymýšlí vtipy. Moc se nám povedl čtverec. Ten nám dlouho dělal problémy. Ovšem třeba aporty teď nejdou. Moc se těšíme na další závody ve Dvoře. Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se:-)
Celkově dobrá atmosféra. Jediné, co to kazilo byli myslivci na střelnici hned za cvičákem a nesportovní chování Lucky Gabrielové. Jinak parádní závody...
 
rozhodčí: Milan Oliva

 

CVIK POPIS CVIKU BODY KOEFICIENT CELKEM
1 SEDNI ve skupině 0 3 0
2 LEHNI ve skupině 0 2 0
3 Chůze u nohy 6 3 18
4 Odkládání psa za chůze 0 3 0
5 Přivolání 0 4 0
6 Vysílání psa do čtverce 10 4 40
7 Přinášení předmětu 0 3 0
8 Aport přes překážku 5 3 15
9 Rozlišování 0 3 0
10 Ovladatelnost 5,5 4 22
        95 bodů nehodnoceno

 

 

26.6.2010

MČR belgických ovčáků Mladá boleslav
Celkově jsme se umístili v kategorii OB-1 na 4. místě. 
 

2.5.2010

Jarní závod obedience Praha Letňany
Naše první závody v hale. Ve vedlejších kruzích probíhala mezinárodní výstava psů. Prostředí pro nás bylo dost náročné. Ten den se vystavovaly dogy, středoasiati apod., nechyběla ani rvačka za páskou a při odložení v sedě kategorie OB-3 ani ohlušující rána podobná výstřelu. Soutěžní prostor ani zdaleko nesplňoval ideální podmínky a čtverec se nacházel u pásky. Opravdu zkouška nervů... Celkově ale vládla příjemná atmosféra a rozhodčí a steward byli prostě úžasní. 
Ypsa si musela všechno očichat a samotné cvičení bylo velice vtipné. Opět jsme se nevešly do minima bodů, ale rozhodčí nás pochválil za "temperamentní výkon". Jedním slovem Hysterie. Ypsa se celou dobu královsky bavila.
 
Odložení v sedě klasicky nula, vzadu se porvali psi a Ypsa si lehla a vedle ní i Moony:-(
 
Odložení v leže 8 bodů,  křivě ležela a dorovnala se.
 
Chůze u nohy byla velice vtipná. Nejprve ji strašně zajímalo, co je to za boudičky a pejsky za páskou, pak se střídavě objevovala na mojí pravé straně apod... 5 bodů
 
Odkládání psa za chůze za 7 bodů až na druhý pokus
 
Přivolání. O bodů, vůbec neslyšela povel "lehni" a doběhla až ke mě.
 
Vysílání do čtverce. Tentokrát opravdu velice dobře věděla, co se po ní chce, jenže je veliká sranda zastavit se metr před čtvercem a tvářit se, že je za páskou. Na další povel čtverec přesně po vnější straně obešla a šla se podívat, co to leží nja zemi za značku...O bodů
 
Přinášení aportu 9.5 bodu. Činku uchopila docela dobře, ale cestou si ji lehce žertovně pohodila vzduchem.
 
Aport přes překážku. Panička blbě hodila, ale Ypsa mě zachránila, 9 bodů
 
Rozlišování 0. Vůbec nechápu, co to mělo znamenat. Tenhle cvik jí nedělá problémy. Dvakrát prověřila a nakonec přinesla špatné..
 
Ovladatelnost, klasicky se mi na to vyprdla, ale já ji za každou cenu chtěla posadit, nakonec se to povedlo, ale její nas... výraz mi utkvěl v paměti:-)
 
Opět končím s obediencí a Ypsa jde do útulku....:-D
 
Rozhodčí: Lukáš Jánský
Steward: Lucie Pasler
 
CVIK POPIS CVIKU BODY KOEFICIENT CELKEM
1 SEDNI ve skupině 0
3 0
2 LEHNI ve skupině 8 2 16
3 Chůze u nohy 5 3 15
4 Odkládání psa za chůze 7 3 21
5 Přivolání 0 4 0
6 Vysílání do čtverce 0 4 0
7 Přinášení předmětu 9,5 3 28,5
8 Aport přes překážku 9 3 27
9 Rozlišování 0 3 0
10 Ovladatelnost 0 4 0
        107,5 bodů nehodnoceno
 
 

17.-18.4.2010

Biomill a Frontline víkend s obediencí ve Dvoře Králové nad Labem
Poprvé jsme startovali v kategorii OB-1. Měla jsem z toho strach, ale nakonec jsem byla s naším výsledkem spokojená. Nasbíraly jsme sice 4 nuly a celkový počet bodů byl jen 160, ale ostatní bodované cviky byly na horní hranici. Ypsa cvičila velice ochotně. V neděli jsme šli spolu s Ladou Richterovou s Ketynkou a Dančou Valešovou s Medynkou do soutěže družstev, kde jsme byly na 1. místě!!!
 
Odložení v sedě bylo za nula bodů. Seděla moc hezky,  vedle ní se položila borderka-to ještě ustála, ale potom se u vedlejšího placu začalo tleskat a milá Ypsinka sebou plácla na zem.
 
Odložení v leže za 10 bodů. Celou dobu ležela jako panenka, ani se nepohnula.
Chůze u nohy až na jedno nepřesné přisdenutí moc hezká. Paní rozhodčí nás pochválila a označila za nejhezčí projev z naší kategorie. 9 bodů.
 
Odkládání psa za chůze. Tady bylo vše v pořádku, jen na konci nepřesné dosednutí  a prý pomalé zalehnutí. No posuďte sami:-)
 
Přivolání za 8 bodů. Ypsa už byla unavená (prostoje mezi cviky byly výrazné). Byla nesoustředěná a pomalu ulehla.
 
Vysílání do čtverce. Tady to byla čistá nula. Čtverec byl špatně vidět a 15 metrů je na nás zatím moc velká vzdálenost. Máme co trénovat...
 
Přinášení předmětu. 0 bodů. Panička je blbka a Ypse to zkazila. Když stewardka odnášela aport, Ypsa čučela kde co lítá, tak jsem ji instinktivně jedním prstem ťukla do ucha. Rozhodčí si toho všimla a byla to nula. Jinak provedení nebylo špatné, až na to, že chvíli v trávě aport hledala.
 
Aport přes překážku. 10 bodů. Prý ukázkově provedený.
 
Rozlišování 8 bodů. Občasné překusy, ale rozhodčí pochválila pečlivou práci při identifikaci.
 
Ovladatelnost. Tenhle cvik nám normálně problémy nedělá, ale je poslední a Ypsa už je vždycky unavená. nesplnila polohu a byla to nula.
 
Celkově mám z výsledku radost a zase spoustu věcí ke zlepšení.
 
CVIK POPIS CVIKU BODY KOEFICIENT CELKEM
1 SEDNI ve skupině 0
3 0
2 LEHNI ve skupině 10 2 20
3 Chůze u nohy 9 3 27
4 Odkládání psa za chůze 9 3 27
5 Přivolání 8 4 32
6 Vysílání do čtverce 0 4 0
7 Přinášení předmětu 0 3 0
8 Aport přes překážku 10 3 30
9 Rozlišování 8 3 24
10 Ovladatelnost 0 4 0
        160 bodů nehodnoceno
 
 
 
  
 
 Fotky a videa přidány

17.11.2009

Přihlásila jsme se k Marušce Vágenknechtové na zkoušky v kategorii OB-Z. Akce se konala na fotbalovém hřišti v Petrovicích a počasí i přes ranní déšt docela ušlo. Den před zkouškami byla Ypsa vcelku šílená a ani v den konání to nebylo jinak. Přes moji obrovskou nervozitu a její hysterický projev na place i mimo něj jsme dopadly dobře. Velikou radost mám z toho, že konečně pochopila smysl identifikace a přinesla mi bez překusu správné dřívko. I kdyby se nám ten den nic nepovedlo, tak tohle byl pro mě obrovský úspěch:-). Celkově jsme skončily na 2. místě se známkou Výbornou a 269 body
 
Odložení v sedě tentokrát za čistou nulu. Už když jsme šli na plac, věděla jsem, že to tak dopadne, protoře jsem nechala u batohu krabičku s odměnou a tahle motivace byla tak silná, že celou dobu čučela tím směrem a vcelku mě ani nevnímala. Jak jsem odešla, tak vyšla za mnou. Trubka...
 
Odložení v leže už bylo lepší. Moje nervy si toho opravdu hodně zažily, když začala čuchat kolem sebe a už to vypadalo, že se pohne. Nakonec moje dlouhá minuta skončila a dostali jsme známku 10 bodů..
 
Chůze u nohy. Po prvotním kiksu na odložení jsem čekala jen to nejhorší. Šla vcelku pěkně, jen v závěru si všimla strewarda a vzdálila se mi od nohy.
 
Odkládání za chůze. Ypsince se asi zdálo, že jdu příliš pomalu a snažila se mě předbíhat, takže v momentě, kdy jsem řekla"lehni" se nestalo nic, jen se pěkně přiřadila k noze. Na druhý povel už to klaplo. Byla jsem tak nervózní, že jsem zapomněla obejít kužel a směle si to šinula dál, až mě na to steward musel upozornit.
 
s Přivoláním jsem byla spokojená a konečně ze mě spadla nervozita.
 
Vysílačka byla vcelku v pohodě, ale zaspala jsem s povelem a tak tak nám to dopadlo.
 
Nesení aportu považuji u Ypsinky za jeden z nejlepších cviků, ale tentokrát měla tendenci mě opět předbíhat, ale jinak to bylo dobré.
 
Aport přes překážku bez chyby, i vcelku pěkné předsednutí.
 
Identifikace za plný počet. I s předsednutím. Mám z toho velikou radost.
 
Ovladatelnost. Stejně jako minule jsem musela použít druhý povel na zalehnutí a sed nebyl úplně ideální, ale i tak jsme dostaly pěkné body.
 
Jsem ráda za další zkušenost. Obedience nás začala strašně bavit:-)
 
Rozhodčí: Milena Bečková
 
CVIK POPIS CVIKU BODY KOEFICIENT CELKEM
1 SEDNI ve skupině 0 3 0
2 LEHNI ve skupině 10 2 20
3 Chůze u nohy 10 3 30
4 Odkládání psa za chůze 7 3 21
5 Přivolání 10 4 40
6 Vysílačka do čtverce 9 4 36
7 Nesení předmětu 10 3 30
8 Aport přes překážku 10 3 30
9 Identifikace 10 3 30
10 Ovladatelnost 8 4 32
  269 bodů VÝBORNĚ      
 
 
Fotky a videa přidány
 

3.10.2009

Naše první závody v obedienci. Cvičíme asi 2 měsíce, takže jsem měla vcelku obavy, jak dopadneme. Navíc zkušební řády všeho druhu nejsou mou silnou stránkou.
Největší strach jsem měla z toho, že Ypsa u druhého cviku zjistí, že nepadají pamlsky a ,,půjde domů".
Jako první byly tréninky. Jelikož jsem nemohla odměňovat pamlsky, vzala jsem na plac hadr, že se budeme za odměnu přetahovat. Moc veliký úspěch to nemělo. Rejdila čumákem po zemi, jestli mi náhodou něco nevypadlo z kapsy. Moc dobrý začátek to nebyl...
 
Odložení proběhlo překvapivě perfektně, vleže i vsedě za plný počet bodů. Tím ze mě tak nějak spadla počáteční nervozita.
 
Chůze u nohy nad očekávání skvělá, perfektní oční kontakt, taky za 10 bodů
 
Odkládání za chůze je naší silnou stránkou, takže za 10
 
Přivolání. Tady byla srážka 1 bodu. Ypsinka se tak rozeběhla, že nějak nestihla zabrzdit a předsedla křivě, celkem 9 bodů
 
Vysílání do čtverce proběhlo nad očekávání dobře. Jediná chyba byla, že ve čtverci ještě chviličku čuchala, než si lehla, 9,5 bodu
 
Nesení aportu hezké za 10 bodů
 
Aport přes překážku. Podle rozhodčí velice rychlý, ale pomalejší uchopení, 9 bodů
 
Identifikace, to byla naše jediná nula. Už toho na ni bylo hodně a vybrala dřívko až zespodu kupičky a hezky donesla
 
Ovladatelnost. Jako u předchozího cviku. Bylo to dlouhé a při povelu LEHNI mě neslyšela, takže jsem musela velet druhý povel, pak už to bylo v pohodě. 8 bodů
 
celkově jsme skončili na 2. místě s 273 body na VÝBORNĚ
Mám z toho opravdu velikou radost. Hlavně, že se vydržela soustředit tak dlouho:-)
 
videa  a fotky přidány
 
Rozhodčí: Lenka Lodrová     Steward: Iveta Skalická
 
CVIK POPIS CVIKU BODY KOEFICIENT CELKEM
1 SEDNI ve skupině 10
3 30
2 LEHNI ve skupině 10 2 20
3 Chůze u nohy 10 3 30
4 Odkládání psa za chůze 10 3 30
5 Přivolání 9 4 36
6 Vysílání do čtverce 9,5 4 38
7 Nesení předmětu 10 3 30
8 Aport přes překážku 9 3 27
9 Identifikace 0 3 0
10 Ovladatelnost 8 4 32
Celkový počet bodů   273   VÝBORNÝ
 
 
 
 
 
TOPlist