Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 06.08.2012 18:12:03 

Apokalypsó Aboriginal Mystery

 

Můj první pes

Svého prvního psa Ferdu jsem si na podzim 2001 vzala z dvorského útulku. Do té doby jsem se věnovala koním a myslela si, že mít psa není problém. Jenže Ferda je kříženec teriéra a svůj temperament mi dával dost silně najevo. Po vesnici vraždil slepice, z každé vycházky jsem se vracela sama, napadal děti a návštěvy. Každý den jsem brečela, že ho vrátím. Když sousedovi udělal z kohouta slepici, rozhodla jsem se jít na cvičák. Neustále vrčel na psy, často se mi serval. Jednou jsme ho dokonce museli polít vodou-zakousl se kokrovi do ucha a nechtěl za žádnou cenu pustit. Časem jsem se z klasického výcviku přesunula na agility. V začátcích jsem Ferdu po překonání 2 překážek honila půl hodiny po cvičáku. Domů jsem vracela se strašným vztekem a zoufalstvím. Po dvou letech se konečně začal zklidňovat (hodně k tomu přispěla i kastrace).  Dnes je Ferdík už v důchodu, užívá si klidu a občas s námi vyrazí na závody nebo na tábor jako morální podpora. Opravdu mě toho o výcviku psů hodně naučil..

 

Štěňátko

Postupně, jak byl Ferda starší, jsem se začala poohlížet po dalším pejskovi. Chtěla jsem něco temperamentního  na agility. Na cvičák s námi chodila Martina s Aličkou, belgičákem s neuvěřitelnou vitalitou a smyslem pro humor. Rozhodla jsem se, že právě po ní bych chtěla štěňátko. Vybrali jsme jí ženicha, jenže ona na to měla svůj názor. Po měsíci, kdy se zdálo, že je všechno jak má (Alička měla větší chuť k jídlu, nechala se opečovávat), jsme se šli podívat na ultrazvuk. Bylo tam všechno jak má, jen štěňátka ne...

Na další hárání jsme vybrali jiného psa až z Rakouska. Už ráno, když jsme vyráželi, se tvářila pobaveně...Opět jsme nenakryli. Po neúspěšné cestě se Martina rozčílila a den před Štědrým dnem se jelo do Hradce za Zelím. Ten se Aličce moc líbil a s nakrytím nebyl žádný problém.

Narodilo se 8 štěňátek. Ze 2 fenek jsem si vybrala Ypsinku. Byla tak roztomilá. Zničila na co přišla a občas se jí to podaří i dneska.

Na rozdíl od maminky není tvrdohlavá. Ráda cvičí. Za pamlsky by se rozkrájela. Miluje ovečky, ráda plave, aportuje a je strašně mazlivá.

Je to taková holčička. I ve 3 letech loví lístečky po cestě

Původně jsem se s ní chtěla věnovat hlavně agility, ale časem jsme přisly na to, že jí víc baví obedience. Momentálně cvičíme obedienci, sem tam agility, zkoušíme pást ovečky. Umí cviky do tance se psem a chytá hezky frisbíčko.

S Ferdíkem tvoří nerozlučnou dvojici. Jsem šťastná, že je mám...

TOPlist